Önemli Duyurular
Ana Sayfa / Askerler / Barbar

Barbar
“Bu korkusuz savaşçı düşman kasabasında tahribata yol açmak için şişkin kaslarına ve çarpıcı bıyıklarına güveniyor. Bir Barbar ordusunu serbest bırak ve kargaşanın tadını çıkar!”

Clash Of Clans Barbar

Seviye Saniye Başına Hasar Saldırı Başına Hasar İsabet Puanı Eğitim Maliyeti Yükseltme Maliyeti Laboratuar Seviyesi Yükseltme Süresi
1 8 8 45 25 0 0 0
2 11 11 54 40 50,000 1 6 saat
3 14 14 65 60 150,000 3 1 gün
4 18 18 78 100 500,000 5 2 gün
5 23 23 95 150 1,500,000 6 3 gün
6 26 26 110 200 4,500,000 7 4 gün
7 30 30 145 250 6,000,000 8 5 gün
8 34 34 205 300 8,000,000 9 8 gün

Bir barbarın görünüşü kızgın, savaşa hazır, kısa sarı saçlı ve sarı bıyıkları olan bir erkek şeklindedir. Deri kemeri olan kahverengi bir İskoç eteği giyer ve kemerinin çelik kaplama bir tokası bulunur, bu da onun İskoçyalı bir savaşçı olabileceğini belirtiyor. Aynı zamanda kollarında dikenli bileklikler bulunur ve sağ elinde kısa bir kılıç tutar. Ayaklarına da bir çift deri sandalet giymektedir.

Kışlalarda açılan ilk birim barbarlardır.

Clash Of Clans Barbar Saldırı Stratejisi

Okçular ve devler genellikle barbarları desteklemek için kullanılır. Oyuncular bazen barbarları birbirlerinden uzak şekilde yerleştirerek havan toplarının ve sihirbaz kulelerinin alan etkilerinden korurlar.

Geniş bir barbar grubu önüne çıkan her şeyi yıkacaktır, bu konuda çok etkilidirler. Bu etki de alan hasarı veren birimlerle denge altında tutulmuştur, yani yıkıcı güçlerine karşı, aynı zamanda alan hasarı veren birimlere karşı da zayıftırlar. Alan hasarı vermenin yanı sıra, havan topları aynı zamanda barbar gruplarını iki atışta etkisiz hale getirebilir.

Barbar birimlerinin favori hedefleri bulunmaz, saldırılarında basit olarak kendilerine en yakın birime doğru hareket ederler. Aynı zamanda tek başlarına duran binaları da yıkmakta iyilerdir. Örneğin köyden uzak bir şekilde yerleştirilmiş inşaatçı kuleleri onlar için kolay bir hedef olacaktır. Eğer bir barbar havan topunun kör noktasına girerse onu kolayca yıkacaktır, çünkü bu noktalarda hasar almazlar. Aynen Devlerin yaptığı gibi, barbarlar da dikkat dağıtıcı birlikler olarak kullanılabilirler: çünkü barbarlar can olarak aynı seviyedeki devlerin can değerinin %75’ine sahiptirler ve onları eğitmenin maliyeti 4 kat daha düşüktür. Ancak bu stratejinin alan hasarı veren birimlere karşı çok daha etkisiz bir strateji olduğunu unutmayınız. Bunun sebebi bir grup barbar birliğinin alan hasarı veren bir havan topundan veya sihirbaz kulesinden aldıkları iki atış, o grubun tamamını yok edecektir.

Barbarlar ve okçular normalde bir barbar kralı veya okçu kraliçeyi etkisiz hale getirmek için kullanılır. Bunun sebebi ucuz olmaları ve kahramanın tek bir hedefe saldırmasıdır. Aynı zamanda kahramanlar 5. seviyeye geldiğinde barbarlar ve okçular ile eşleşirler ve kahramanın özel yeteneği ile güçlerini pekiştirebilirler.

Clash Of Clans Barbar  Savunma Stratejisi

Barbarlar klan kalesine yerleştireceğiniz birlikler olarak harikadırlar, çünkü yüksek can değerleri, hasarları vardır ve az yer kaplarlar. Çokça hasar emebilirler, alacağınız saldırıları erteleyebilirler ve savunma birimlerinizin daha fazla saldırı yapmasını sağlarlar. Kapladıkları alan kişi başına yalnızca 1 olduğu için, klan kalenizde çokça barbar barındırabilirsiniz, bu da onları daha kullanılır kılıyor.

Yükseltme farklılıkları

  • 3. seviyeye ulaşınca barbarın kafasında deriden üzerinde gümüş bir diken bulunan bir bant belirir ve daha geniş bir kılıcı olur.
  • 5. seviyede, barbar bir Viking miğferine ve bronz bir kılıca kavuşur.
  • 6. seviyede, barbar siyah demir bir kılıca sahip olur ve yüz maskesi ile tamamlanır. Barbarın üzerindeki tüm donanım daha koyu bir renge dönüşür. Aynı zamanda beklerken de elindeki kılıcı savurur.
  • 7. seviyede, daha açık gri bir kılıç kullanılır ve altın işlemeleri olan gri bir miğfer kullanılır. Bileklerindeki dikenli bileklikler siyaha dönüşmüş olarak geri gelir ve dikenler altına dönüşür.

Barbar kralın demir yumruk özelliği etkinleştirildiğinde barbarlar ortaya çıkacaktır. Hem barbar kralın kendisinden gelen ve sizin yerleştirdiğiniz barbarlar, demir yumruk yeteneğinden etkilenirler. İlk üç birlikten biri olan barbarlar (barbar, okçu, goblin), bu grubun arasında en çok can değeri olan birliklerdir ve en çok hasarı veren ikinci birliktir (aynı seviye goblinlerin saniye başına düşen hasarı daha fazladır). En yavaş hareket eden ama en hızlı eğitilen birliktir.

Ordu kampına tıkladığınızda, tüm barbarlar kısa bir süreliğine kılıçlarını kaldırır. Goblinler’le birlikte, barbarlar oyundaki en ucuz iksir temelli birliklerdir.

Tam olarak yükseltilmiş ordu kamplarında toplam olarak en fazla 240 adet barbara sahip olabilirsiniz. Bu sayı, tam olarak yükseltilmiş klan kalenizde de 35 tanesini barındırırsanız 275’e çakabilir. Savaş alanında da son seviye bir barbarla savaş alanına fazladan 20 barbar çağırabilirsiniz.

Klan kalesi içinde barbarlar bir düşman saldırısının farkına vardıklarında; yaptıkları işi bırakır, kaleden çıkar ve düşmana saldırırlar. Düşman birlikler öldürüldüğünde, en yakın düşman birliklerine doğru harekete geçerler — (favori hedeflerine saldırmak zorunda değillerdir).

Clash of Clans’ın logosunda olmasından dolayı Barbar en öncelikli birlik olarak değerlendirilebilir. Eğer oyunun logosuna dikkatli bir şekilde bakarsanız, oyun logosundaki barbarın sağ gözünün (bizim solumuz) yaralanmış olduğunu görürsünüz.

  1. seviye barbarın miğferi “The Elder Scrolls V”in miğferine benzemektedir. Barbarlar aynı zamanda Hulk Hogan’a da olan benzerlikleriyle dikkat çekmektedir.

Clash Of Clans TÜRKİYE


bosluk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir